صفر تا 100 بورس ایتالیا 2023

صفر تا 100 بورس ایتالیا 2023


همه چیز در مورد بورس ایتالیا 2024

بورس ایتالیا چیست؟ مدارک لازم برای دریافت بورسیه کدام است؟ رشته‌ های بورسیه ایتالیا کدام‌ اند؟ شرایط بورسیه ایتالیا چیست؟ تحصیل در یکی از کشور‌های پیشرفته اروپایی، از رویا‌های دانشجویانی بوده که قصد درس‌ خواندن در دانشگاه‌ های خارج از کشور را دارند. اما ممکن است بسیاری از این دانشجویان امکان پرداخت شهریه و هزینه‌ های تحصیل و زندگی در ایتالیا را نداشته باشند. به همین دلیل استفاده از بورسیه‌ های تحصیلی دانشگاه‌ های این کشور، بهترین راه‌حل برای کاهش این هزینه‌ ها است.

در این مقاله از ترجمه رسمی بهنام، با بورسیه تحصیلی ایتالیا آشنا می‌ شوید. همچنین با ما همراه باشید تا به بررسی بهترین رشته‌ ها برای بورسیه ایتالیا و شرایط و مدارک مورد نیاز آن بپردازیم.

بورسیه ایتالیا

معرفی انواع بورسیه‌های تحصیلی ایتالیا

انواع مختلفی از بورسیه تحصیلی در ایتالیا وجود داشته که دانشجویان می‌ توانند با توجه‌ به مقطع، رشته و شرایط خود، برای آن درخواست دهند. به‌ عنوان‌ مثال بورسیه مریت ایتالیا، بر اساس شایستگی‌ های دانشجو مانند معدل بالا، سابقه پژوهشی، نمره زبان عالی و مقالات ارائه شده از طرف دولت و دانشگاه‌ های ایتالیا برای متقاضیان در نظر گرفته می‌ شود.

اما به‌ طور کلی، دانشگاه‌ های این کشور به دانشجویان بومی خود، متقاضیان عضو اتحادیه اروپا و افراد خارج از اتحادیه اروپا، دو نوع بورسیه استانی و تحصیلی دانشگاه‌ ها را ارائه می‌ کنند. در ادامه به بررسی آن می‌ پردازیم.

بورسیه استانی ایتالیا (DSU)

این بورسیه توسط دولت ایتالیا، هر سال به دانشجویانی پرداخت می‌ شود که در کشور محل زندگی خود درآمد بالایی نداشته و توانایی پرداخت هزینه‌ های تحصیل و زندگی در ایتالیا را ندارند. بورسیه استانی ایتالیا، تنها بورس تحصیلی است که بدون توجه به رزومه درسی متقاضی، پرداخت می‌شود.

تمکن مالی بورسیه استانی ایتالیا، با توجه‌ به شرایط مالی خانواده دانشجو و میزان درآمد سرپرست خانواده تعیین می‌ شود. مبلغ این بورسیه برای دانشجویان مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در حدود 5 هزار یورو در سال است که برای شهریه دانشگاه و هزینه‌ های زندگی دانشجویی پرداخت می‌شود.

بورسیه تحصیلی دانشگاهی ایتالیا

این نوع بورسیه بر اساس رزومه تحصیلی و سوابق علمی متقاضیان به آنها تعلق می‌گیرد. در این روش بخش قابل‌ توجهی از هزینه‌ های زندگی و تحصیل دانشجو تحت پوشش تخفیف شهریه دانشگاه، خوابگاه و سالن غذاخوری پرداخت می‌ شود.

دانشگاه‌ های این کشور، معمولا بورسیه تحصیلی را برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکترا در نظر می‌ گیرند. اما دانشجویان مقطع کارشناسی دانشگاه‌ های ایتالیا نیز می‌ توانند پس از گذشت دو سال از تحصیل خود، برای دریافت بورسیه تحصیلی ایتالیا با دیپلم اقدام کنند.

شرایط سنی بورس استانی ایتالیا چیست؟

در شرایط بورسیه ایتالیا سال 2023 در مورد محدودیت سن متقاضی، مورد خاصی ذکر نشده است. به همین دلیل شما می‌توانید با توجه‌ به زمان ثبت نام بورسیه استانی ایتالیا، یعنی در ماه جولای هر سال، برای دریافت بورس تحصیلی ایتالیا اقدام کنید. اما به‌طورکلی می‌توان گفت هر بورسیه ممکن است شرایط خاص خود را داشته باشد. به‌ عنوان‌ مثال برای مقطع کارشناسی ارشد، بورسیه به دانشجویانی که حداکثر 28 سال سن داشته تعلق می‌گیرد؛ همچنین برای مقطع دکترا، حداکثر 30 سال سن، در نظر گرفته می‌ شود.

بورس تحصیلی ایتالیا

مدارک مالی موردنیاز برای بورسیه ایتالیا کدام است؟

انواع بورس تحصیلی ایتالیا، با هدف کمک به دانشجویان برای تأمین هزینه‌ های درس‌خواندن و زندگی آن‌ها در این کشور اعطا می‌شود. این بورسیه‌ های تحصیلی به متقاضیانی تعلق می‌گیرد که از نظر اقتصادی، خانواده آن‌ها شرایط مالی خوبی ندارند. مدارک مالی موردنیاز برای بورسیه ایتالیا به شرح زیر است.

  • فیش حقوقی سرپرست خانوار
  • لیست دارایی‌ های منقول
  • لیست دارایی‌ های غیر منقول

در نهایت این مدارک باید در یک دارالترجمه رسمی ایتالیایی معتبر، ترجمه شده و توسط نمایندگان دیپلماتیک ایتالیا در کشور دانشجو یا نمایندگان سفارت یا کنسولگری کشور مبدأ در ایتالیا، تأیید شود.

رشته‌های بورسیه ایتالیا کدام است؟

به‌طورکلی بورس ایتالیا، به‌ تمامی رشته‌های بدون آزمون ایتالیا و سایر رشته‌ها تعلق می‌ گیرد. متقاضیان در هر رشته‌ ای که در دانشگاه‌ های دولتی این کشور پذیرش بگیرند، می‌ توانند برای بورسیه اقدام کنند.

بورسیه تحصیلی ایتالیا پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، معماری، هنر، اقتصاد، تکنولوژی پیشرفته، طراحی و مدیریت، از انواع رشته‌ های پرطرف‌ دار برای این منظور است.

رشته‌های بورسیه ایتالیا

با بورس ایتالیا در دانشگاه‌های این کشور آشنا شوید!

در این بخش به معرفی برخی از بورس‌ های تحصیلی در دانشگاه‌ های ایتالیا می‌ پردازیم.

دانشگاه سیه نا

بورس تحصیلی ایتالیا در دانشگاه سیه نا با توجه‌ به میزان درآمد خانواده دانشجو خواهد بود.

دانشگاه پلی‌تکنیک میلان

بورس ایتالیا در دانشگاه پلی‌ تکنیک میلان در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا با هدف تشویق به حضور و یادگیری پرداخت می‌ شود. در این دانشگاه، بورسیه استانی یا بورسیه تحصیلی ایتالیا برای کشور‌ های جهان سوم به متقاضیانی که وضعیت مالی خانواده آنها مناسب نیست، تعلق می‌ گیرد.

دانشگاه بولونیا

بورسیه تحصیلی ایتالیا در دانشگاه بولونیا، برای متقاضیان دوره‌ های کارشناسی و کارشناسی ارشد در دسترس است.

سؤالات متداول

انواع بورسیه‌های تحصیلی ایتالیا کدام است؟

بورسیه دانشگاهی و بورسیه استانی ایتالیا (DSU)، از انواع روش‌ های تحصیل رایگان در ایتالیا است.

زمان ثبت نام بورسیه استانی ایتالیا چه موقع از سال است؟

به‌ طور کلی در ماه جولای هرسال، فراخوان ثبت نام برای بورسیه تحصیلی استانی منتشر می‌ شود.

سخن آخر

همان‌ طور که در متن بالا مطالعه کردید؛ دریافت یکی از انواع بورس تحصیلی ایتالیا یا بورسیه استانی ایتالیا، از راه‌ های تحصیل رایگان در این کشور است. اما به این نکته نیز توجه داشته باشید که باید به‌ دقت مدارک و فرم‌ های مورد نیاز را به همراه ترجمه دقیق آنها برای درخواست پذیرش در رشته‌ های بورسیه ایتالیا آماده کنید. هر گونه نقصی در مدارک باعث شده مسیر موفقیت شما با مشکل رو به‌ رو شود.

ترجمه رسمی بهنام با چندین سال تجربه و بهره‌ مندی از گروه مترجمین متخصص و حرفه‌ای، ترجمه فوری و دقیق از مدارک و فرم‌ های موردنیاز بورس تحصیلی را در سریع‌ ترین زمان به شما ارائه می‌ دهد. همچنین می‌ توانید از مشاورین این مؤسسه برای اخذ ویزای تحصیلی کمک بگیرید. اگر شما هم تجربه درس‌ خواندن در ایتالیا یا گذراندن مراحل این کار را داشته یا سؤالی در این مورد دارید در بخش دیدگاه سایت با ما در میان بگذارید. امیدواریم اطلاعات ارائه شده در این مقاله به شما برای تحصیل در یکی از دانشگاه‌ های ایتالیا کمک کند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *