آیا سوالی دارید؟

لطفا ابتدا سوالات و پاسخ های زیر را بخوانید و اگر جواب خود را پیدا نکردید از ما بپرسید
از طریق ارسال فرم به سوال شما جواب می دهیم.

سوالات مربوط به تحویل مدارک

ساعات کاری؟

ساعات کاری مجموعه از 8 صبح الی5 بعد از ظهر میباشد

مترجم شما مورد تایید سفارت ایتالیا هست؟

کلیه مترجمین رسمی و فعال قوه قضاییه که اسامی انها در سایت سنام موجود میباشد مورد تایید سفارت می باشند.

امکان پست مدارک وجود دارد؟

بله، ترجیحا از پست های خصوصی مثل کاراپست استفاده می شود چرا که  امکان دریافت مدارک بعد از اتمام کار برای متقاضی میسر شود.

آیا امکان ارسال تصویر یا اسکن مدارک جهت ترجمه قبل از ارسال اصل مدارک جهت تسریع ترجمه وجود دارد ؟

خیر، اصل مدارک برای شروع ترجمه و نوبت دهی جزو ملزومات می باشد

برای ترجمه مدارک به اصل مدارک نیاز است؟

بله حتی برای نسخه های چاپ دوم هم اصل مدارک نیاز است.

سوالات مربوط به ترجمه مدارک

قیمت حدودی ترجمه مدارک سفارت و بورس چقدر است؟

بهتر است با مراجعه حضوری از قیمت دقیق ترجمه مطلع شوید لذا بسته به نوع و تعداد مدارک و تعداد ترم ها و دروس در کارنامه یا ریزنمرات بین ۵۰۰،۰۰۰ الی ۴،۵۰۰،۰۰۰ تومان 

ترجمه فوری با هزینه بالاتر انجام میشود؟

همواره در تلاشیم تحویل ترجمه ها ظرف مدت یک یا دوهفته حتی در روز های پر ترافیک انجام و تحویل شود.

چنانچه متقاضی درخواست تحویل در مدت زمان کمتری داشته باشد با هماهنگی مترجم و متقاضی هزینه و زمان به مراتب اعلام می شود

فایل ترجمه ها جهت چک کردن قبل از پرینت در اختیار متقاضی قرارداده می شود ؟

با توجه به حساس بودن سفارت ایتالیا به برخی از موارد ترجمه مثل معدل اسم شماره ملی مهر و امضا، بعد از ترجمه توسط مترجم مجدد چک می شود در صورت نیاز به چک کردن فایل ها توسط متقاضی قبل از پرینت صرفا با مراجعه حضوری امکان دریافت چک پرینت میسر می شود.

اگر در ترجمه ایراداتی باشد امکان اصلاح وجود دارد ؟

 وجود ایراد و مغایرت در ترجمه از موارد اجتناب ناپذیریست که عموما رخ میدهد که گروه ما با چک کردن چند باره این موارد رو به حداقل میرسانند و اگر به هر دلیلی مغایرتی در ترجمه وجود داشته باشد ترجمه ظرف مدت 2 روز بازبینی و اصلاح و تحویل متقاضی می شود .

الزام گذرنامه سایر اعضای خانواده ام ؟

برای شروع ترجمه از شما جهت راهنمای نوشتار نام نام خانوادگی تاریخ و محل تولد به لاتین مطابق گذرنامه، کپی یا اسکن گذرنامه های تمامی اعضای خانواده تقاضا می شود و چنانچه اعضای خانواده فاقد گذرنامه باشند نام خانوادگی پدر خواهر ها و برادر ها مطابق نوشتار اعلام شده شما و اسامی طبق نظر مترجم به صورت متداول درج میشوند

سوالات مربوط یه تاییدات خارجه

مدارک غیر قابل تائید

فیش حقوقی

دقت کنید در فیش های حقوقی مبالغ واریزی باید به ریال یا تومان و حداقل وزارت کار باشد، همچنین اسمی از کشور مقصد یا سفارت ذکر نشود و تمام تاریخ های مکتوب شمسی باشد. مهمتر از همه اگرنوع کارکرد تمام وقت باشد حتما باید مستندات مثل سابقه بیمه یا دفترچه بیمه همراه مدارک ارائه شود و برای پاره وقت مدرک تحصیلی مرتبط با کار نیز ارائه شود

اجاره نامه

 اجاره نامه ها فقط باید محضری یا با کد رهگیری با هولوگرام تنظیم شده باشد که تاریخ ثبت کد رهگیری با تاریخ صدور حداکثر 10 روز اختلاف داشته باشد (برای مثال اجاره نامه 3 ماه پیش رو ببرین کد هگیری بگیرین تایید نمیشه)؟؟؟؟

اقرارنامه

در اقرارنامه ها حتما شناسنامه مقر یا همان سرپرست جهت تاییدات نیاز است و اگر در اقرار نامه به نداشتن ملک و دارایی اشاره شود حتما ارائه مستندات مثل گواهی عدم تملک که از سامانه سازمان ثبت اسناد و املاک کشور اخذ میشود الزامیست، اگر سرپرست خانواده شخص مادر باشد داشتن اصل گواهی فوت پدر یا سند طلاق یا در بعضی موارد کارت جانبازی یا معلولیت پدر خانواده الزامیست.

سند ملکی

چنانچه سند تک برگ یا دفترچه ای مالکیت در حالت بازداشست باشد برای رفع بازداشت اقدام شود و بعد برای ترجمه مراجعه شود

امکان عودت مبلغ تمبر وزارت امور خارجه در صورت عدم تایید مدرک وجود دارد

خیر تمامی تمبر ها در صورت ارائه مدارک به ارگان ها باطل شده و در صورت تائید نشدن مدرک تمبر باطل شده عودت داده نمی شود

سوالات مربوط به دریافت مدارک

امکان ارسال از طریق پست وجود دارد؟

متاسفانه خیر، اگر از طریق پست های خصوصی مدارک ارسال شد، برای تحویل هم با هماهنگی با پست و دفتر این امکان برای شما ایحاد می شود در غیر این صورت فقط از طریق مراجعه حضوری این امکان فراهم است.

آیا امکان دریافت مدارک توسط دوست فامیل یا آشنا وجود دارد

بله، اگر دریافت مدارک به صورت حضوری باشد به شما جهت دریافت مدارک رسید داده می شود که با مراجعه حضوری و تحویل رسید از طریق شما یا نماینده شما این امکان فراهم است همچنین مدارک دریافتی از طریق پست را در صورت همراه داشتن کارت شناسایی و با هماهنگی با شماره تلفن ثبت شده شما یا نماینده شما تحویل خواهیم داد.

اصل مدارک را دریافت نکرده ام و یا ترجمه مدارک ناقص است

یکی از محاسن مراجعات حضوری برای دریافت مدارک چک کردن مدارک و ترجمه ها در دفتر و ثبت مستندات در دوربین مدار بسته می باشد که چنانچه در ترجمه ها یا مدارک نقص و نقضی وجود داشت به بررسی و رفع آن مشکل در همان روز بپردازیم. مدارک شما نزد ما امانت هستند و امکان گم شدن یا مفقود شدن مدارک وجود ندارد.

از ما بپرسید